ESHTE (Seksualinio priekabiavimo ir prievartos šalinimo trečiojo lygio švietimo institucijose)
Tikslas:
Formuoti feministinį požiūrį, o taip pat analizuoti seksualinio priekabiavimo bei smurto priežastis ir poveikį kovojant su seksualinio priekabiavimo ir smurto apraiškomis bei sukuriant nulinės tolerancijos aplinką trečiojo lygio švietimo institucijose.
Vizija:
Studentės gyvena ir mokosi aplinkoje, kurioje nėra jokių seksualinio priekabiavimo ar smurto formų. Švietimo institucijos studentes remia ir gina bei užtikrina jų teises
Su kuo bendradarbiaujama?
Airijos Nacionalinė Moterų Taryba (NWCI) vadovauja ESHTE projektui su kitais projekto partneriais: Viduržemio regiono lyčių studijų institutas (MIGS) Kipre, Moterų informacijos centras (WIIC) Lietuvoje, Škotijos seksualinės prievartos krizių centras (RCS) ir Moterų teisių lygybės komisaras, Ludwig Maximilian, Miuncheno universitetas Vokietijoje. Kiekvienas projekto partneris bendradarbiauja su aukštojo mokslo institucijomis, jų personalu ir studentais, teisinėmis institucijomis ir NVO (nevyriausybinėmis organizacijomis), kovojančiomis prieš moterų seksualinį smurtą ir priekabiavimą. Projektą finansuoja Europos Komisija: Teisingumo ir vartotojų reikalų generalinis direktoratas: Daphne III. Norėdami sužinoti daugiau apie pagrindinius projekto partnerius, spauskite čia.
Kaip atliksime šį darbą?
„Stabdykime tai dabar“ kampanija atskleis ir įvardins seksualinio priekabiavimo bei smurto problemas trečiojo lygio švietimo įstaigose. Įstaigų personalas ir studentai (-ės) bus paraginti kovoti prieš visas seksualinio priekabiavimo ir smurto formas. Sukurtoje teisinėje bazėje bus išdėstyti aiškūs pranešimų ir ataskaitų teikimo mechanizmai, finansuojamos veiksmingos paramos paslaugos ir užtikrinamos ilgalaikės, tvariosios intervencinės priemonės.

Nacionalinis konsultacinis komitetas (NAC)
Vykdydama ESHTE projektą, Airijos Nacionalinė Moterų Taryba (NWCI) įsteigė Nacionalinį konsultacinį komitetą, kuris bus atsakingas už projekto vykdymo rezultatus ir jų sklaidą.
Nacionalinio konsultacinio komiteto nariai:
Airijos Nacionalinė Moterų Taryba (projekto vadovas)
Studentų Sąjungos
- Dublin City University SU
- Dublin Institute of Technology SU
- Dundalk Institute of Technology SU
- Institute of Art Design and Technology Dún Laoghaire SU
- Queen’s University Belfast SU
- Trinity College Dublin SU
- University College Cork SU
- University College Dublin SU
- University of Limerick SU
- Union of Students of Ireland
Teisinės
- An Garda Síochána
- Cosc- National Office for the Prevention of Domestic, Sexual and Gender-based Violence
Aukštojo mokslo institucijos
- Dublin City University
- Dublin Institute of Technology
- Dundalk Institute of Technology
- Institute of Art Design and Technology Dún Laoghaire
- Queen’s University Belfast
- Trinity College Dublin
- University College Cork
- University College Dublin
- University of Limerick
Nevyriausybinės ir paramos organizacijos
- Dublin Rape Crisis Centre
- Sexual Violence Centre Cork
- Irish Observatory on Violence Against Women
- Irish Student Health Association
- Confederation of Student Services in Ireland
Partneriai
Airijos nacionalinė Moterų Taryba yra vadovaujantis ESHTE projekto partneris ir didžiausia moterų organizacija Airijoje. Atstovaujame daugiau nei 180 įvairių sektorių grupių ir organizacijų iš daugelio Airijos vietovių. NWCI rengia visuomeninės politikos iniciatyvas ir sprendžia su lyčių lygybe susijusius klausimus. Dabartiniai mūsų politikos tikslai:
- Skatinti moterų lyderystę
- Įgyvendinti moterų teisę į sveikatos priežiūrą
- Užtikrinti moterų ekonominę nepriklausomybę
- Pripažinti globos ir saugos darbe svarbą
- Bendradarbiauti su jaunomis moterimis - #FemFest
- Panaikinti smurtą prieš moteris
Mūsų misija - skatinti moterų lygybės įtvirtinimą. Mūsų vizija Airijoje ir visame pasaulyje, kad moterys galėtų atskleisti save ir būtų įgyvendinta visapusiška lyčių lygybė.
NWCI šaukia Airijos konferenciją dėl smurto prieš moteris. Konferencija - nepriklausomų vietos ir nacionalinių organizacijų tinklas, kuris susirenka kartu kiekvieną ketvirtį, kad aptartų pažangą smurto prieš moteris prevencijos srityje.
Viduržemio jūros regiono lyčių tyrimo institutas (MIGS) - ne pelno siekianti organizacija, kuri remia ir prisideda prie socialinės, politinės ir ekonominės tematikos projektų, sietinų su lyčių lygybe Viduržemio jūros regione.
Institutas pripažįsta daugiasluoksnius diskriminacijos prieš moteris lygius ir sutinka, kad ši diskriminacija pasireiškia įvairiomis formomis. Jis pasiryžęs panaikinti diskriminaciją taikant tyrimus, tarpininkavimo ir lobizmo priemones, taip pat organizuojant mokymus, konferencijas ir kitas veiklas.
Vykdydama projektus, MIGS įgijo vadovavimo ir administravimo patirties, įskaitant techninių ir finansinių pasiūlymų rengimą, numatytos veiklos, tyrimų ir mokymų priemonių įgyvendinimą, taip pat konceptualų ir logistinį konferencijų, seminarų, pasitarimų, spaudos konferencijų, viešinimo kampanijų ir kitų renginių organizavimą. MIGS taip pat įgijo žinių apie įvairių ES finansavimo institucijų, ypač Europos Komisijos, taisykles ir reglamentus.
Kipro MIGS bendradarbiauja su Nikosijos universitetu, įgyvendindama ESHTE projektą.
Škotijos Seksualinės prievartos krizių centras (RCS) - nacionalinis biuras vienijantis krizių centrus visose Škotijoje. Dirbame, kad:
- Supažindintume su seksualinio smurto apimtimi ir pobūdžiu, pasipriešintume mitams ir klaidingiems požiūriams į smurto aukas.
- Remtume vietinių krizių centrų darbą ir pristatytume naujas paslaugas tose vietovėse, kuriose nukentėjusioms neteikiama jokių ar mažai specializuotų paslaugų.
- Koordinuotume nacionalinę seksualinio smurto prevencijos programą, pasiekiančią 13.000 jaunų žmonių kiekvienais metais.
- Bendradarbiautume ir būtų gerinamas organizacinis atsakas į seksualinį smurtą.
- Gerintume teisinę bazę ir baudžiamojo teisingumo atsaką į seksualinį smurtą.
- Užtikrintume nukentėjusioms prieigą prie reikiamos aukštos kokybės paramos paslaugų, kurias teikia nacionalinė pagalbos linija ir Škotijos moterų teisių centras.
Seksualinės prievartos krizių centras bendradarbiauja su Škotijos Glazgo universitetu, Škotijos ir Glazgo Kaledonijos universitetu.
Moterų informacijos centras - viena labiausiai patyrusių visuomeninių organizacijų Lietuvoje. Dirbame nuo 1996 metų, o mūsų stiprios profesionalų komandos misija – šviesti ir informuoti visuomenę lyčių lygybės klausimais,
formuoti lyčių politiką bei skatinti jos plėtrą Lietuvoje.
Mūsų vizija
- Nei vienas asmuo negali būti diskriminuojamas dėl savo lyties.
Mūsų tikslai:
- siekiame lyčių lygybės Lietuvoje;
- geriname moterų padėtį viešajame ir privačiame gyvenime;
- tobuliname lygiaverčių lyčių santykių aplinką.
Glaudžiai bendradarbiaujame su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, valstybinėmis institucijomis bei organizacijomis, skatiname lyčių lygias galimybes visose gyvenimo srityse, siekiame užtikrinti, kad moteriai būtų skiriamas reikiamas dėmesys visose politinėse, teisinėse ir socialinėse reformose, vystymo programose.
Vykdome programas, skirtas įveikti smurtą prieš moteris, užkirsti kelią prekybai moterimis, derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, skatinti moterų verslumą, moterų ir vyrų lygias galimybes, organizuojame šviečiamąsias visuomenės informavimo kampanijas. Teikiame nemokamas teisines konsultacijas moterims. Nacionaliniame lygybės ir įvairovės forume atstovaujame diskriminacijos dėl lyties pagrindą. Esame Europos moterų lobistinės organizacijos, Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos nariai, vadovaujame koalicijai „Smurtui-NE!“.
Moterų atstovavimo biuras remia universiteto pastangas, siekiančias apsaugoti moteris mokslininkes ir studentes ir skatina lyčių lygybę. Per politinius pranešimus, rekomendacijas ir planus biuras įtakoja lyčių lygybės diskusijas universitetuose Bavarijoje ir už jos ribų.
Moterų atstovavimo biuras, be kitos veiklos, teikia konsultacijas visoms LMU moterims mokslininkėms ir studentėms lygybės ir lyčių klausimais, konsultuoja dėl karjeros galimybių, motinystės ir tėvystės atostogų sutarčių pratęsimo, finansinės paramos galimybių, konsultuoja dėl vaikų priežiūros ir darbo-asmeninio gyvenimo pusiausvyros, diskriminacijos ir seksualinio priekabiavimo akademiniame pasaulyje. Biuras vykdo lyčių tyrimus ir prisideda prie nacionalinių politinių svarstymų dėl lyčių lygybės klausimų, darančių įtaką teisės ir mokslo sritims.
Dr. Margit Weber dirba LMU moterų atstove nuo 2006 m. 2016 m. ji ėmė eiti universiteto moterų atstovės pareigas šeštąją kadenciją ir taip pat ji yra Bavarijos universitetų moterų atstovių konferencijos pirmininkė.
Projekto vykdymo terminai
- ESHTE projekto pradžios data
- ES projekto vadovaujančios grupės posėdis Dubline
-
Pirmasis Nacionalinio konsultacinio komiteto posėdis
-
Pradėta „Tai turi būti stabdoma dabar“ kampanija
- Antrasis Nacionalinio konsultacinio komiteto posėdis
- Pradėta ESHTE duomenų apie paplitimą peržiūrą
- Airijos studentų kampanijos fokus grupė
-
ESHTE personalo / studentų (-čių) fokus grupių įtraukimas
-
ES projekto vadovaujančios grupės posėdis Briuselyje
-
Paleistas „Stabdykime tai dabar“ tinklapis
- ESHTE personalo / studentų (-čių) fokusinės grupės
- ES internetinis seminaras dėl Seksualinio priekabiavimo ir smurto prieš moteriškos lyties studentu trečiojo lygio švietimo institucijose (Briuselis)
- ES projekto vadovaujančios grupės posėdis Briuselyje
-
„Stabdykime tai dabar“ kampanijos vaizdo įrašo pristatymas ir medžiagos platinimas aukštojo mokslo institucijoms, partneriams ir asocijuotiems partneriams
- Projekto įrankių komplekto pristatymas
- Projekto galutinė konferencija
- Projekto medžiagos platinimas
- Pilna projekto ataskaita